fahiş elektrik faturaları

ankaradayım. aralık ayında 100₺ gelen faturam bu ay 470₺ geldi. kwh tüketimim ise ortalama 220-240 arasında. annemin eviyle aynı standartlardayız ve o küçük bir şehirde. onun kwh tüketimi 110 civarında ve ona gelen fatura 140₺.

benim aklım almıyor artık. benzer elektrik kullanımı olan iki evde nasıl bu kadar büyük bir tüketim farkı olabilir. benim ev kombili onunki merkezi sistem ama kombi ayda 100kwh yakabilir mi? bu elektrik faturasının fazlalığından artık sinir krizi geçirmeme ramak kaldı. aydınlatırsanız mutlu olurum.

Belli bir sınırı geçince katlamalı olarak geliyordu faturalar, onun etkisi olabilir.

Vatan toprakları satınca ev, arsa fiyatları fırladı, devlet kurumları satılınca da faturalar ve gıda fiyatları fırladı. Olan her zamanki gibi sana bana oluyor ne yazık ki.
  • Arthur Dayne  (16.04.22 01:17:31)
Çok az bir kullanımda bile 180 civarı geliyor. 400 ler normal artık. TV fırın kettle falan varsa gayet normal

  • Cruyff  (16.04.22 01:34:43)
TV nedeniyle olabilir. Örneğin 55 inch TV, yaklaşık 200W enerji harcar. Küçük bir elektrikli ısıtıcı seviyesinde. Kombiden fazladır.

  • alfired  (16.04.22 09:28:38)
Düzeltme: Küçük bir elektrikli ısıtıcı gibi.

  • alfired  (16.04.22 09:29:14)
Ben istanbulda 110kw civarı sabit tüketiyorum ve 140tl civarı ödüyorum. Belirli bir seviyeden sonra 2 katına çıkıyor zaten fiyatlar. 200 küsür kwlerde 400 küsür faturalar normal artık.

  • mg3929  (16.04.22 10:17:44)
Kombi bir evdeki en cok elektrik yakan aletlerden birisi(aylik toplamda).
24 saat boyunca su pompasi calistiriyor.

  • divit  (16.04.22 19:51:35)