Konut Kredisi Kullanırken bir sürü şey sattılar, iptal edeyim mi?

Geçenlerde konut kredisi kullandım, kullanmadan önce 3 tane ödeme talimatı vermeniz şart dediler, verdik. üzerine kredi kartı vs. bi sürü şey kitlediler.

Krediyi kullandık, satış tamamlandı. Şimdi bu ödeme talimatlarını ve kredi kartını istemiyorum. İptal etsem bi şey olur mu?

Kamu bankasından 1.29 oranla kullandım bu arada.

aynı şube başka bi arkadaşa iptal ederseniz faiz oranınız yükselir iptal etmeyin falan demiş. var mı aslı astarı?

Öyle bi şey yok iptal edebilirsin. Şube göz korkutmak için yalan söylemiş. 1.29u sıfır daire için mi aldınız?

  • mg3929  (15.04.22 17:52:49)
2. el

  • ehti  (15.04.22 18:07:49)
Hayat sigortası, dask, yangın gibi bazı şeyleri mecbur yaptırmak gerekiyordu. Bunun dışında bir de bes zorunluydu ama iptal edersiniz demişlerdi bize. Diğer kredi kartı, ödeme talimatı vs bankanızın işgüzarlığı, krediyle ilgili şeyler değil.

  • epitaf  (15.04.22 18:38:21)
Zorunlu değil ama kamu bankaları 1,29dan vermiyorlar istemezseniz 1,38 miydi 1,40 miydi neydi zaten açıkça yazıyor internet sitelerinde. Eşim de bankacı vakifta doğruladı.

  • karacigerim vur kadehlere  (15.04.22 21:26:57)
hayat sigortası, konut ve dask hariç her şeyi iptal ettirebiliyorsunuz ama süreçte yokuş yapacaklardır.

halkbank sitesinden;

"Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı ve onaylanmış kredi kartı olması, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Bankamızdan Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog şube üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir."
  • nuisance  (15.04.22 22:37:45 ~ 22:38:50)
Ben Ziraatten çekmiştim. 2 ay sonra otomatik faturaları ve bir adet sigortayı iptal ettirmiştim. Hayat sigortası zorunlu olarak devam ediyor.

  • yüzyıllık yalnızlık  (15.04.22 23:09:44)