[]

Mevduat faizi oran limiti

Sitelere baktığımda en fazla mevduat faizi oranı 20.50 gozukuyor. Hep bir hikaye vardır ya çok para götürürsen bankaya, çok iyi kişisel bir mevduat faizi alabilirsin diye.Bu alınacak oranın bir limiti var mı? Atıyorum 30 milyon TL götürdün bankaya yüzde 28-29 veya daha üstü bir oran alma şansın var mı? Bankanın inisiyatifi var fakat yine de bir sınırı var mı merak ettim.

 
limiti yoktur ama o kadar fark da olmaz, en fazla 1 puan falan fark eder. öte yandan para büyüyünce yüksek faiz alacağınızın da garantisi yoktur, kimi zaman bankalar tek parça büyük mevduat istemez, tersine daha düşük faiz verebilir.

düzeltme: limiti yoktur dedim ama pratikte var aslında, banka topladığı mevduattan kar etmeye çalışıyor doğal olarak, dolayısıyla vereceği mevduat faizinin bir üst limiti tabii ki vardır, zararına mevduat toplamaz.
  • orient blue  (15.04.22 16:01:29 ~ 16:04:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.