bu video nasıl çekiliyor

www.youtube.com

arka plan çok net. adamın görüntüsü çok net. arkada yeşil perde mi var? videonun ilerleyen kısmında savaş hoca arkada video da oynatıyor. yine çok net.

hangi uygulama ile yapılıyor?

evet green box. düzgün uygulanırsa böyle kusursuz oluyor. bir sürü program var. edius, adobe premier vs.

  • rose parks  (14.04.22 20:26:54)
Tekniği konusunda bir şey diyemem ama video kalitesi 2160p ye kadar çıkıyor.

  • Erva  (14.04.22 20:27:07)
Işık kullanımı çok önemli, yeşil perdeye ayrı yüze ayrı ışık verince kusursuza yakın oluyor. Savaş hocanın saçlarında yeşil belli oluyor biraz ama önemli değil o kadar

  • olaylar olaylar  (14.04.22 20:52:57)
-iyi bir aydınlatma sistemi
-iyi bir kamera
-yeşil perde
-yüksek çözünürlüklü arkaplan (.jpg, .avi vb.)

after effects, premiere gibi yazılımlarla yeşil kısmı siliyorsun, arkaplana istediğini koyuyorsun. savaş'ın işlemi çok başarılı olmamış köşelerde yeşillikler belli ama kimin umurunda?

teorikte basit ama ilgili programı kullanmayı bilmen lazım. tek tuşla olacak işler değil.
  • motosiklet burclu adam  (15.04.22 04:10:28)