apartman altındaki anaokulu gürültüsü

arka apartmanımızın altında bir anaokulu var.

o apartmanın da, bizim apartmanın da arka bahçeleri var ve bu bahçeler bitişik.

havalar güzelleştiği anda sürekli her gün bahçede etkinlik yapıyorlar. çok yüksek sesle müzik açıyorlar ve çocuklar sürekli çığlık çığlığa.

1-2 gün olsa, arada sırada olsa katlanılır ama her gün her gün çekilecek seviyeyi aştı.

birkaç kez aradım, kibarca durumu anlattım, en azından belirli ve gün ve saatlere bölebilirler belki diye.

çevre tamamen konut, hastası olan var, bebeği olan var, benim gibi evden çalışanı var, ders çalışanı var, ses apartmanların arasında resmen yankı yapıyor ve üst katlara çok fazla geliyor, buna farklı bir düzenleme getiremez miyiz diye.

hiç oralı bile olmadılar, biz izinli ruhsatlı işletmeyiz, yapabilecek bir şeyimiz yok deyip konuyu kapattılar.

eskiden ofisten çalıştığım için bu kadar farkında olmuyordum tabii. pandemide onlar da ya kapalıydı, ya öğrenci çok azdı. şimdi evden çalışınca, pandemi de bitince sorun katlandı resmen.

o apartmandakiler nasıl durabiliyor ona da şaşırıyorum.

bu duruma yapılabilecek bir şey var mı sizce?

50 tane çocuk senin için keyfini mi bozsun ?
ruhsatlı yerse mesai saatlerinde hiç bir şey yapamazsın ayrıca aynısı benim bina da karşımda var alıştım mis gibi geliyor çocuk sesi.

  • jamswety  (14.04.22 16:44:36)
yoo bozmasin tabii.

sadece cocuk sesinden ve sadece kendimden bahsetmedim zaten farkindaysaniz.
cok yuksek sesle muzik de aciyorlar ve burasi konutlarin ic ice oldugu bir yer.

bunun bir duzenlemesi, saat kisiti vs var midir acaba diye danismak istedim.

cok onemli bir toplantida, mulakatta oldugunuzu, sinavinizin oldugunu, hastanizin, bebeginizin oldugunu dusunun. ve disaridan gumbur gumbur muzik sesi geldigini.

arada bir belirli sureler tolere tabii ki edilir yoksa.
  • la lykia  (14.04.22 17:46:55)
Gerekirse bozacak. Herkes alışmak durumunda değil.
Ruhsatlı işletmenin de elbette kuralı vardır.

Bence önce okulun bulunduğu apartman ile iletişime geçin, belki onlar bir aksiyon alacaktır.
  • ceketimi alip cikcam  (14.04.22 17:56:46)
Mobil editi

Fazla gürültüden şikayet edebilirsiniz. Alo181 gürültü şikayeti ile de ilgileniyormuş.
Gerçekten yasal sınırdan fazla gürültü varsa işe yarayabilir.

Sizin bahçeyi kullanıyorlar mı ?
Kullanıyorlarsa izinleri var mı onu araştırabilirsiniz.
  • ceketimi alip cikcam  (14.04.22 18:03:55)