Bedelliye indirim gelmez mi?

1 yıl falan daha bekleyebilirim bi indirim vs gelmez mi seçim falan ayağına? :(

Bence Haziran'da 70 bin olacak

  • westblack  (12.04.22 10:27:47)
İndirim değil artış bekleyin

  • kojonotsuki  (12.04.22 10:32:41)
Her gun kafamda ayni soru. Ben de ayni seyi umuyorum.

  • floydian  (12.04.22 10:43:07)
ben 28 yıldır bu ülkenin vergisini ödeyen, kırmızıda geçmeyen, yolda karınca görse yolunu değiştiren 1 vatandaşıyım ve hiçbirşeye hiçbir zaman indirim geldiğini görmedim.

seçim sebepli beklentiniz varsa gelecek yıl sonunu bulur o. tecil varsa beklenebiliyorsa beklerdim.

ayrıca ben de çok bekledim. ümidimi kesip geçen yıl bu zamanlar verip, geçtiğimiz mart ayı (evet 11 gün önce) vatani görevi Burdur'da Komando olarak yapıp geldim.

Düşüncelerim halen idrak edebilmiş değil askerlik görevinin bittiğini. Psikolojiyi yönetemeyecekseniz, yapın gitsin.
  • baldan kaymak  (12.04.22 11:24:41)
bedelli en son indirim gelecek şeylerden biri olabilir.

daha temel gıda maddeleri, enerji, eyt, emekli maaşları gibi bir çok öncelik var hükümet için seçim öncesi.
  • nuisance  (12.04.22 11:26:57)
@baldan kaymak

2023 sonuna kadar erteleyebilirim ama açıklanan enflasyon bile çok yüksek hissedileni geçtim. Bu yüzden çılgın zam gelir de bedelli gidemezsem askere gitmek benim için yıkım olur her açıdan :/
  • mg3929  (12.04.22 11:28:15)
her seyin fiyatinin gercek disi arttigi bir ortamda indirim beklemek cok iyimser kaliyor. en iyi ihtimalle ayni fiyatta kalmasini umabilirsiniz.

  • exlibris  (12.04.22 11:55:00)
Aslında zam gelmiyor. Tl değer kaybediyor. Döviz olarak son 3 senedir indirim yapılıyor zaten. Bir an önce yapıp dön, hem işinde hem özel hayatında çok rahatlarsın.

  • iwasbornonamountainside  (12.04.22 13:14:10)
İndirim yapmazlar, haziranda 70+ olacak büyük ihtimalle. Zaten eşitliğe aykırı olan bir uygulama, indirim yapılırsa son çıkan bedelli ile askerliğini yapan herkes (bende dahil) mahkemelere koşacaktır. 30000 tl verip bedelli askerlik yapanlar 18000 ve 15000 lik bedelli askerlik uygulamaları çıktığında dava açmışlardı, dava şu anda aihm de .

barandogan.av.tr
  • delikedidilimiyedi  (12.04.22 13:28:49)
Araya kaynak bir soru sorayim. Odemeyi yapip basvuruda bulununca cagirmalari ne kadar suruyor ortalama

  • floydian  (12.04.22 16:40:25)
Bundan belki 8 sene önce bedelli ücreti 32 bin tl civarında açıklanmıştı lakin birkaç aylık yaş farkıyla kaçırıp başımı taşlara vurmuştum. Takribi 1 sene sonra 18 bin liradan hiç askere gitmeden bedelli oldum.

Böyle bir durum oldu mu oldu, ama o dönemin şartları bambaşkaydı. 55 bin güncel tl alım gücüne göre hayli uygun bi rakam aslında, kaçırmayın bence.
  • msb  (12.04.22 19:15:02)
Artış bile olabilir

  • seaman  (12.04.22 19:35:53)
@floydian arkadaşıma 1 yıl sonraya falan çıktı.

  • mg3929  (12.04.22 20:25:39)
Dövizle olanına temmuz ayında zam gelecek: www.konsolosluk.gov.tr

Normaline de gelmeme ihtimali yok bence.

Maaşınızın enflasyondan fazla artacağına eminseniz beklenebilir. Ben şahsen 3 yılı doldurduğum gibi dövizlisini ödeyip kurtulacağım.
  • yürümeyin  (12.04.22 21:59:09)