Alçılı ayak sorusu. Alçılananlar bir bakabilir mi?

Duyuru ahalisi durum şu:küçük bir düşme anında bileğim burkuldu ve alçıya alındı. Acildeki doktor, küçük bir kırık 10-15 gün kalabilir, demişti. Ama poliklinik doktoru garantici 3, 4 hafta kalsın istiyorum dedi. Haftaya çıkacak işte 25-26 gün falan olacak. Şimdi düşündüm de bu alçı çıkınca süreç nasıl devam ediyor? Basmak bir süre sorun olur diye tahmin ediyorum da fizik tedavi falan mutlaka yapılmalı mı? Yoksa kırığa göre ya da durumunuza göre değişir mi? Deneyimi olanlar yazsa ne güzel olurdu.

Benim alçım çıktıktan sonra bacağım, sağlam olanın yarısı kadardı. Kas erimesi mi artık ne bilmiyorum bayağı incelmişti. Birkaç gün yürümekte zorluk yaşadıktan sonra toparlamaya başladım ama birden bire olmadı

  • ruhen hastayim ben  (12.04.22 01:17:57)
Alçıdan çıktığında bileğin diğerine göre ince olacak. Gördüğünde ürkeceksin hani o şekilde. Bir de o bileği hani normal bir şekilde oynatırsın ya normal hayatta, onu yapmaya çalıştığında it gibi ağrıyacak bir süre.

Yani fizik tedavi şart oğlu şart. O kaslar çalışacak, kireçlenme geçecek...
  • mantheman  (12.04.22 02:21:10)