[]

Tek dişi düşmüş kedi...

Üstteki büyük ön dişlerden biri gitmiş. Nasıl oldu bilmiyorum, dışarıda kavga etti diyicem ama kedi kavgasıyla da diş düşmez ki.

Şimdi üst ana diş olmadığı için alttaki büyük diş üst dudağı tutuyor zaman zaman.

Ekte gönderdigim gibi tatsız/tipsiz bir görüntü ortaya çıkıyor. Elimle düzeltince sorun kalmıyor ama üst dudakta alttaki diş yüzünden tahriş oluşmuş bile.

Şimdi ben bu oğlana ne yapabilirim? Kedi dişçisi gibi bi şey var mıdır yoksa ömür boyu böyle mi gezecek?

ibb.co

 
kedilerin dişleri düşebilir, muhtemelen çürüme veya diş taşı gibi başka bir sorun vardı.
böyle gezecek, bir sorun olmaz.
veterinere gittiğinizde ağzını kontrol ettirin, başka çürük veya diş taşı sorunu varsa ona göre dişleri çekilir olmazsa.

siz de nefesini koklayabilirsiniz mesela.
kötü bir ağız kokusu varsa başka dişlerde de sorun var demektir.

şu anda sağlığını etkileyen bir şey yok, hatta diğer dişten dolayı ağrısı veya bir rahatsızlığı varsa o geçmiştir, rahatlamıştır.

kedilere uygun diş fırçası alıp dişlerini fırçalamaya çalışın mümkün mertebe.
tercihen her gün fırçalamak lazım ama o biraz ütopik bir düşünce tabii.
en azından diş fırçalanmasına alışsın.
  • blatta hiberna  (11.04.22 16:55:51 ~ 16:56:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.