Yatak Önerisi ve Yatak Genişliği

Çift kişilik yatakta 160'lık mı seçtiniz, 180'lik mi? konfor açısından sizce hangisi iyi? 160'lık seçeceğim galiba ama emin olamadım. Gidip görmeye fırsatım olmadı henüz. 180cm çok geniş geliyor bana. Yatagın traversi ile genişlik 2metreyi bulabilir ki, bu 2x2m'lik ebat demek. +komodin ile birlikte bayağı genişçe yer tutar, yeni tip evlerde bu kadar genişlik zor bulunur zaten. kısaca;
Çift kişisinin kullanımında 160'lık sizce konforu etkiler mi? Dar kalmaz değil mi?

Bir de memnun kaldığınız yatak markası hangisi oldu? Lateks kullanan arkadaşlar varsa kullanıcı deneyimini merak ediyorum. Tempur'a gözüm gidiyor ama o kadar çok marka var ki, ya bilindik, güvenilir marka diye paraya kıyıp yine Tempur'a gideceğim ya da birini seçip alacağım. (bir çok marka araştırması yaptım aslında ama direkt kullanan, deneyimleyenleri daha merak ediyorum. kullanıcı yorumları diye araştırmaya kalkınca otomatik mesaj gibi herkesin cevapları aynı gibi, kimse aldığı mala tüy sürdürmemiş)

Teşekkürler.

160 dar gelir. ben de tempur ve 2x2 aldım, ebatından memnunum ama yataktan memnun değilim. tavsiye etmem.

  • gabe h coud  (10.04.22 17:29:54)
160x200. Bu bile bazasıyla fazla yer kaplıyor. Bence normal. Ne eksik ne fazla. İşbir almıştım. Memnunum.

  • baal  (10.04.22 18:03:07)
Yatas blustar 160×200 var bende memnunum. Iki kiisyseniz 180 dusunulebilir eger yer sikintisi yoksa.

  • omonia  (10.04.22 18:41:04)
160x200 = 1,5 kisilik yatak
Cicim aylarindan sonra cok sikintili

  • darkrocq  (10.04.22 18:44:41 ~ 18:45:14)
Vucüt kitle indeksleriniz 25in üzerinde değilse, 160*200 fazla fazla yetiyor. Yatsan'dan bir Amerikan markasını almıştım, memnunum.

  • kaptankedi  (10.04.22 19:35:32)
160*200 gayet yeterli iki kişilik yatak için. biz şu anda aramızda bebekle yatıyoruz, yine sığıyoruz. ilerde taşındığınız evin yatak odası küçük olur falan o yüzden 200*200'e bence gerek yok.

lateks yatak içinse sui sleep'e bi bakın derim. çocuk için alırken baya araştırmıştım. biz çocuk için oradan aldık. gerçek lateks olması önemli. piyasa da lateks denen yatakların tüm malzemesi lateks olmuyor genellikle.

aşağıdaki linkten sizin isteklerinize göre yatak tasarlanıyor.
suisleep.com
  • contavolta  (10.04.22 21:49:43 ~ 21:53:11)
160 bir kişilikten hallice olur, iki kişilik yatak min 180x200 olmalı ve yatak olarak yatsan sleepy öneririm dünyanın en yüksek memnuniyet oranına sahip.

  • babafingo  (11.04.22 09:18:33)
150 bile olur tamemen hacimlerle alakalı

180de zaten yorgan, çarşaf masrafı artar
  • mantık  (11.04.22 10:56:08)
160a tek kişilik diyenler şişko sanırım :)

bizim yatak 160'lık ve dar geldiği olmadı şimdiye kadar.
  • elorelia  (11.04.22 10:58:13)
Yatsandan Amerikan markası almıştık biz de, 180*200, fiyat olarak uygundu bir kampanya sayesinde, zaten 4 yıl oldu alalı. Yataşın da efsane yatakları var gidip deneyin, bu yıl ailem aldı, ben de birkaç sene içinde ona değiştirmeyi düşünüyorum. (Adını hatırlamıyorum, bu yaz 4.500 civarında fiyatı vardı, 150 yatakta yatmışlar yıllarca 160 aldılar bu defa büyük geldi dediler biz eşimle şok olduk, biri 165 diğeri 185 insanlar ama uyuma stilleri farklı demek)
Yerimiz biraz daha olsa 2*2 bile alınırdı birim için, birbirinizi sevmekle değil beden ölçülerinizle ilgisi var. Uzun boylu ve yan yatan iki kişi 180’e ucu ucuna sığıyor mesela. Biz bir clio’ya da sığmıyoruz karı koca ön koltuklarda dirsekler çarpışıyor, partnerinizle bir denemeden ölçüyü bilmek güç.

  • kullanıcıadımbuolsun  (11.04.22 11:28:57)