Hangi Kakaolu Fındık Kreması

Günümüz itibariyle Sarelle, Nuga, Torku Banada falan denedim ama hiçbiri Nutella'nın yerini tutmadı. Gerçekten Nutella alternafisiz mi? Fiyattan bağımsız tad olarak Nutella'dan daha iyisi yok mu?

Torku Banada sanki ilk çıktığında kıvam ve tad olarak Nutella aldırmayacak seviyedeydi ama bir kez daha aldığımda çokokreme dönmüş ve ağızda kötü bir tad bırakıyordu. Nuga'nın fiyatı anlamsız geldi ve büyük boyu var mı bilmiyorum, varsa da ben görmedim. Kıvam olarak da sert geldi. Sarelle'nin kokusu ağır ve süt tozu tadı vardı sanki, kıvam olarak okeyse de artık almadım.

Nutella bu piyasada tekeldir diyebilir miyiz?

Tadıbu bu işin zirvesiymiş, ben de geçenlerde tanık oldum.

  • Bruce  (10.04.22 14:47:39)
Bu damak zevkiyle ilgili bir konu. Bir de bazısı alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlıdır. Bu da bir etken. Bence mesela sarelle'ninki muhteşem. Nuga da gayet iyi. Arada değiştirerek tüketiyorum. Sürekli aynı şeyi yemeyi sevmiyorum zaten. Hepsinin kendine göre bir tadı var. Yeni bir şey arıyorsan Abdurrahman Tatlıcı diye bir firmanın "tadıbu" sunu deneyebilirsiniz. Ben henüz yemedim ama bu ara öven övene.

  • nihayet  (10.04.22 14:53:24)
nutella çok kötü bence. kalitesiz bi de

benim için sıralama;

tadıbu>nuga>sarelle>nutella>banada

tadıbu en doğal olanı. içinde fındık yağı %35 fındık falan var. nutella ve banada fındık oranı en düşüklerden. ve nutellada palm yağı falan var. ben nutella tercih etmiyorum.
  • jelly bear  (10.04.22 15:06:40)
Sarelle bitter iyi bence.

Nuganın büyük boyu vardı.
  • epitaf  (10.04.22 19:01:44)
Tadıbu şahane gerçekten. Bağımlılık yapmıştı lezzetiyle. Yemeyelim diye almıyoruz artık :/

  • kaptankedi  (10.04.22 19:36:47)
tadıbu tabiki. bitterlisi de çok iyi.

  • cptxxx  (11.04.22 18:42:44)