[]

Sözlük açmanının hukuki zorunlulukları

Elimde

bursasozluk gibi bir domain olsa bunun için yazılım kısmı dışında neler yapmak lazım.

Yani ip saklama zorunlulugu var mı, veya sitede mesajlaşma varsa bunun kaydetmemiz mi gerekiyor.

Bunları nasıl ögrenebilirim.

 
1- İnternet Ortamında İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun
2- İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesine Dair Usul Ve Esaslar

Fakat site sahibi olarak sizlik bişey yok. ISP'ler hallediyor genelde.
  • plutongezegendegilmi  (10.04.22 13:05:08) 
İçerik sağlayıcı ve yer sağlayıcılık nedir iyi araştırın.
Yer sağlayıcı kaydınızı yaptırın. Aksi halde içerik sağlayıcı olarak sözlükte paylaşılan her hukuka aykırı paylaşımdan sorumlu olursunuz.

  • adwokat  (10.04.22 13:09:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.