Kredi cekmek/kredi kartı kullanmak

Bir ürün alacağım. 10000 TL kredi çekmek(6 ay) ve 10000 TL kredi kartından (6 taksit) cektirmek

Hangisi daha uygun olur sizce, ona göre işlem yapacağım.

Kredi kart limitinizi zorlamayacaksa karta böldürün. Limit sorunu olacaksa kredi çekin.

  • nundu  (08.04.22 18:48:05)
kredinin faizi var. taksidin faizi olmaz genelde.

  • jelly bear  (08.04.22 18:56:56)
Taksit her türlü avantajlı olur.

  • neymis  (08.04.22 19:07:49)
Vade sayıları aynıyken hangisine ne kadar faiz ödeyeceğiniz önemli. Dolayısıyla cevabınız; "hangisine daha az faiz ödeyecekseniz o" haliyle.

  • akhenaten  (08.04.22 20:18:24)
Kredi çekmek genelde çok net bir şekilde çok daha pahalıya gelir.
Sadece faizi değil, belge masrafı, hayat sigortası gibi masrafları da olacak.

Faiz ve ödeme koşullarını öğrenince kredi kartınızdaki "taksitli nakit avans" kısmına da bir sorun. Kredi çekmeye göre daha ucuz oluyor genelde.
  • michael_knight  (08.04.22 21:05:19)
Kredinin daha uyguna gelebileceği fikrini nasıl edindiniz? Sonuçta aldığınız tutardan fazlasını ödeyeceğinizi biliyorsunuzdur herhalde? :)

  • baal  (08.04.22 21:12:41)
Faiz oranini ve nasil hesaplandigini anlayip ona gore karar vermen lazim, bunlar net bilgiler. Ama sallamak gerekirse cevap kredi karti taksidi zira kartlarin olayi bu, yoksa kimse kullanmazdi.

  • hot potato  (08.04.22 21:58:23)