[]

Bosanma sonrasi farkli soyisimle ucaga binmek

Bir tanidigim milleriyle yurtdisina bilet almis. Bileti aldigi surede devam eden bosanma davasi su an sonuclanmis ve soyadi degisti. THY ise simdi isim degisikligi veya iade yapmiyor bilete. Ofise gitmis mahkeme kagidiyla bin sorun olmaz ben hep oyle yapiyorum demisler.

Tecrube eden var mi? Bana garip geldi hadi diyelim turkiye'den cikti geri donerken nereden bilecekler mahkeme kagidinda ne yaziyor?


 
Şu an soyadı değişti de, kimliği pasaportu falan da (elindeki belgeler) otomatik güncellendi mi mesela? Bence bu aşamada mahkeme kağıdına bile gerek olmaz.


  • malheiros  (08.04.22 13:18:42 ~ 13:19:10) 
Annem bindi ama yurt ici ucustu


  • floydian  (08.04.22 13:54:48) 
Evet yeni pasaport aldi


  • mirafiori  (08.04.22 14:17:16) 
vize alması gereken bir yere gidiyorsa vizede yazan isim ile bilette yazan isim farklı olacağı için sıkıntı çıkar. ayrıca bilet ile pasaport ismi tutmuyor ise yurtdışı giriş gümrükte sıkıntı çıkabilir


  • wendyangelamoiradarling  (08.04.22 16:28:33) 
THY’ye yeni soyadınızı belirten resmî belgeyi ekleyerek mail atın, değiştirirler.


  • bfm  (09.04.22 02:13:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.