Ayarlanabilir dumbell ve halter ile neler yapabilirim?

Salona ayırabilecek vaktim yok. Elimde ağırlıkları değiştirilebilen dumbell seti ve 1 adet düz halter var. Bunlarla güzel bir çalışma programı yapmak istiyorum bunun için bir tavsiyeniz veya bir uygulama, site vs. var mı?

Yeni başlayansan, hareketleri doğru öğrenmen gelişmen ve sakatlanmaman için gerekli. Onun için salonda bir hoca gözetiminde başlamanı öneririm.
Zaten hareketleri biliyorsan, Bir squad rack, bir bench, bir de kapı barfiksi edinirsen altyapı tamamlanmış olur. Bir program uydururuz.
Ancak evde çalışmak çok fazla irade gerektiriyor. Başarabilen insan sayısı çok az.
Yani madem niyetlisin şartları zorlayıp bir salona git derim.
  • Mirket  (07.04.22 23:11:34)
Stronglifts 5×5

  • crimson man  (07.04.22 23:17:11)
Freeletics uygulamasini indirebilirsiniz

  • anten  (08.04.22 09:13:03)
Ben yaklaşık 2-3 yıldır evde düzenli egzersiz yapıyorum.
önce 6 ay gibi bir süre kas, kemik ve eklemler için yoga, plates, kardiyo tipi çalıştım. sonrasında yavaştan ağırlık egzersizlerine geçtim. çok yoğun kas kütlesi oluşmadı -kadın olmanın dezavantajı tabi ama- ben evde yapmayı sevdiğim için çok takmıyorum özellikle dengeli bir görünüm için; sırasıyla kol-bacak-karın-sonra tüm vücut direnç egzersizi ve HIIT-tabata tarzı ilerliyorum.

evde oluyor ama imkanınız varsa bir mentor eşliğinde ilerlemek tabi ki daha mantıklı. ama başlangıç seviyesinde bence evde başlayıp o disiplini kazandığınızda ileri seviye için gidebilirsiniz. hem kendinizi mental olarak hem de fiziken hazırlamış olursunuz. çünkü ileri seviye ağırlık antrenmanı evde zor sakatlık oluşabilir, hareketlerin başlangıcı bitişi-süresi-kaç tekrar olacağı vs. hep kişisel farklılıklara göre değişiyor.
  • windymimas  (08.04.22 09:27:57)