Acayip lezzetli çorba

Tarifleriniz varsa alabilirim

kıymalı tarhana yapsanıza hem çok basit hem çok kolay. olayı önden soğanla baharatla kıymayı kavurup üstüne tarhanayı yapmak. lezzet şahane.

taze sarımsak ve parça et varsa çakma şıveydiz olabilir. eti pişirip üstüne taze sarımsak, pırasa soğan atıyonuz biraz da öyle çeviriyonuz sonra suyunu ekleyip yoğurtla terbiyeliyosunuz. varsa hazırda nohut at içine, bi de yağ yaktın mı üstüne of mis.

üçüncü en lezzetli çorba balkabaklı sebze çorbası. soğanı kavur, balkabağını üstüne ekle azcık suyla yirmi dakka pişsin. bi avuç karabuğday az zerdeçal kaynar suyu ekle, on beş dakka daha pişir. blenderla çek. ben içine taze soğan dereotu falan yeşil baharat da seviyorum ama bunlar opsiyonel. afiyet olsun.
  • evde liyakat kalmamis  (07.04.22 16:05:18)
çorba sayiliyor mu tam bilmiyorum ama eksili terbiyeli sulu köfte çok lezzetli oluyor. ben youtube' da hatice mazi'nin tarifini denemistim.

  • pikap  (07.04.22 16:12:46)