[]

Netflix'in 4K Bitrate'leri değişti mi?

özellikle netflix'in kendi yapımlarında 4K bitrate 15.25 mpbs'de sabitleniyordu. aynı filmlerden bazıları şimdi 4K'da 18 mpbs oynatıyorken bazıları 6 Mpbs oynatıyor. bende mi bir sorun var acaba, deneyen oldu mu?
 
Pandemi zamanı kıstılar açmadılar bildiğim kadarıyla. saçmalık bence


  • atom karincanin torunu  (07.04.22 16:43:07) 
4k içerikleri de gerçek 4k değil ki zaten. Bence full hd den upscale ediyorlar. Geçen bir 4k hdr film açtım, karanlık sahnelerde karlanma oluyor. Sanki vcd de film izliyoruz. 4k hdr destekli bir cihazda youtube dan bir içerik açın(4k hdr will smith yazın) bakın bakalım netflix de hangi filmi bu şekilde izlediniz bi düşünün.


  • Arthur Dayne  (08.04.22 00:03:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.