[]

Öfkenin sembolü diye görülen emojinin kaynağı nedir?

Selamlar. Google'da öfkenin sembolü yazınca,

www.google.com

böyle bir sembol çıkıyor. bunun mitolojik, ya da felsefi bir anlamı mı var, yoksa emoji üretilirken sallanmış bir şekilden mi ibaret?

 
Google edince cikan sonuclar diyor ki animelerde ofkeli kisilerin iyice belirginlesmis damarlarini vs sembolize etmek icin kullaniliyormus.


  • sopiro  (07.04.22 10:00:55) 
İlk çıkışı bir anime'den olmuş sanırım.

anger symbol history diye aratınca hep bu bilgi çıkıyor.
  • la traviata  (07.04.22 10:16:29) 
bunu alın çevresine koyuyorlar yani o kadar sinirlenmişsin ki 4 tane damar çıkmış.

i.stack.imgur.com

sonra tabi sağa sola koymaya da başlamışlar.
  • duyurukullanıcısı  (07.04.22 12:20:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.