spor yapmadan protein tozu kullanılır mı

kullanacağımdan değil de aklıma geldi. spor yapmayan biri protein tozu kullansa kaslanır mı?

Protein ihtiyacı sadece spor yapanlara özel bir durum olmadığı için haliyle alınır, protein tozu normal protein kaynaklarının pratikleştirilmiş hali sadece. Hatta yumurta ile birlikte vücutta kullanılabilirliği en yüksek olan protein kaynağıdır whey. Protein tozunu sadece sporcular kullanır algısı çok doğru değil.

Ha bununla birlikte diğer soruna gelecek olarak kaslanmazsın, o çok alakasız bir konu. Kas inşası için çok başka süreçler var.
  • Kaleci Saçlı Forvet  (06.04.22 16:59:29 ~ 17:02:36)
Protein tozu kas yapan bir şey değil, bol bol et, yumurta tüketerek durduk yere kaslanamayacağınız gibi protein tozu tüketerek de kaslanamazsınız.

Ama ihtiyacınız olandan fazla protein alırsanız bunlar yağa çevrilip depolanacağı için yağlanarak kilo alırsınız.
  • akhenaten  (06.04.22 17:08:28)
felclilere, ameliyatlilara falan da yazar doktor hatta. bildigin besin iste. neskuik’in faydali olani.

  • alperz  (06.04.22 17:49:28)
eğer gün içinde aldığın protein miktarını az olduğunu düşünüyorsan spor yapmasan da alabilirsin. eğer masa başı bir iş yapıyorsan kaslanmazsın. spor yapmıyorsan protein tozu kas yaptıran mucizevi bir ürün değil.

  • false pretension  (06.04.22 18:09:02)
Üstteki cevaplara ek olarak, fazlası karaciğeri yorar diye hatırlıyorum. Spor yapmayan biri fazla et yerse, yumurta yerse, protein kaynaklı besin tüketirse göbeklenir, kaslanmaz +1

  • John Bloor  (07.04.22 10:11:36)
kilo almak isteyen zayıf insanlara kullanılması tavsiye ediliyor çoğunlukla.

  • ravenudon  (07.04.22 11:21:11)