Bekar erkek için yemek yapma problemi

Selamlar. Yemek yapmayı çok bilmiyorum. Elimdeki malzemelerle nasıl yemek yapwbileceğimi anlatan bir uygulama veya site var mı?

Googlea yemek adını yaz ilk gelen siteye gir. Nefisyemektarifleri ya da yemek com gelir zaten. Video izlemek uzun iş gerek yok

  • birmilyonunvarmi  (05.04.22 16:30:51)
Youtubeda nefesyemektarifleri kanalı çok güzel. Tavsiye ederim.

  • stejerners  (05.04.22 16:50:09)
hemen her şey youtube da var. italyan pizza dan tutun alman pastasına kadar herşeyi artık yöresinin malzemeleri ve teknikleriyle yapabilirsiniz. tarifler açık ve anlaşılır. biraz vakit alır el hızı kazanmak ama sonuçlar büyük bir hata yapmadığınız sürece normale yakın çıkıyor. el ayarınız oturcukça bu sonuçlar iyileşiyor. bol bol deneyin ne seviyorsanız yapabilirsiniz bence.

  • erty_ksk  (05.04.22 16:59:31)
Eskiden profesyonel bir şekilde aşçılık yapmış, bunun üzerine eğitim almış birisi olarak YouTube'a "Yakışıklı Yemek Tarifleri" yazmanı tavsiye ederim. Şefi şahsen tanımıyorum ama mesleki tüm sırları/püf noktaları en ince ayrıntısına kadar söylüyor.

Standart yemek haricinde mutfak işi biraz da macera, keşif işidir. Malzemelerin birbiriyle uyumu konusunda damak tadı da gerektirir.
  • skzr  (05.04.22 18:02:34)
  • limonlu eksi  (05.04.22 18:17:02)
Çok kolay kardeşim, böyle böyle öğrenicen. Sulu yemeğin temeli azıcık yağda sopanı kavur, salça ekle, onu da kavur. Bi buçuk litre kadar sıcak su koy. İçine nohut atarsan nohut yemeği, fasulye atarsan kuru fasülye, patates atarsan patates yemeğin olur. İstersen et doprayıp içine atıver. Nohut ve fasülyeyi bi gece önceden suda ısla yalnız.

Atla deve değil, çok basit.
  • antihero  (05.04.22 20:15:34 ~ 20:16:25)