[]

yurtdışındaki türk hocaya sormak

Yurtdışında bir master programına başvuracağım. Başvuracağım programda, çalışmak istediğim alanda çalışan Türk bi hoca var. Başvurmadan önce hocaya "Başvuru hakkında önerebileceğiniz bir şeyler olur mu?" tarzında bir mail atsam nasıl olur sizce?
 
bence atin, hocanin yapabilecegi en kotu sey maili gorup okumadan silmek. ama ne kadar spesifik bi soru sorarsaniz o kadar iyi donus alirsiniz. mesela:
"hocam toefl mi daha iyi yoksa ielts mi bu okula admission icin?" kotu soru
"hocam ben xxx alaninda calismak istiyorum, ama bu alanda cok tecrubem yok. yine de yy hocanin projesine katkida bulunabilirim. okula yazacagimiz cover letter'da agirligi yapabileceklerimize mi vermeliyiz yoksa halihazirda yaptiklarimiza mi?" daha spesifik bi soru.
  • reavelyn  (04.04.22 13:01:32) 
ha ama su da var, eger hoca lisanstan itibaren yurtdisinda egitim almis biriyse garipseyebilir bu emaili. turkiye'den tasinmis biriyse sansin daha yuksek.


  • reavelyn  (04.04.22 13:02:36) 
Hocaya boyle genel “oneriniz olur mu?” diye sorulmaz. Basvuru icin ne yapilmasi gerektigi zaten internet sitesinde yaziyordur zaten.

Ben su adimlari attim, bunun uzerine ekleyebileceginiz bir sey var mi gibi bir soru olabilir. Ne kadar somut olursa sorunuz o kadar iyi. su ana kadar basvuru ya da okul icin yaptiklarinizi da yazmalisiniz.
  • kuehles blondes  (04.04.22 14:27:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.