[]

İtalya'ya kargo ile ilgili iki soru

Merhaba!

İtalya'daki bir arkadaşıma kargo göndermek istiyorum onunla ilgili iki sorum olacaktı:

1) Ben PTT ile gönderirim diye düşünüyordum ama başka kargo tavsiyeniz var mıdır?

2) Göndereceğim şey kıyafet gibi ama yanında buradan da bir şey göndersem mi diye düşündüm. Kargoda sorun çıkarmayacak Türkiye ve/veya İstanbul'a özgü önerebileceğiniz bir şey var mıdır?

Çok teşekkürler!

Büdüt: Önemli mi bilmiyorum ama arkadaşım Ukraynalı. Hani Türk veya İtalyan ne ister gibi değil de daha genel önerilerinize açığım.

 
En uygun fiyatlısı PTT, diğer firmalar (DHL, UPS) neredeyse 3-4 kat pahalı. (Zaman sıkıntın olmadığını varsayıyorum)
MNG'de kampanyalar oluyor gidip bir sor yakınında varsa, sana uygun kampanya yakalarsan daha hesaplı olur.

Paşabahçede gayet güzel hediyelikler var, bu yabancılar nedense posta kartlarını, nazar boncuğu filan çok seviyorlar onlardan ekleyebilirsin.
  • catamenia  (04.04.22 11:40:47) 
PTT daha ucuz olabilir ama geçende Fast express ile bir gönderi yaptım ve memnun kaldım, DHL ve Fedex'den çok çok daha uygundu.
Antep fıstığı gibi şeyler yurt dışında çok pahalı oluyor, belki öyle bir şey olabilir, bilemedim.

  • tiny penny  (04.04.22 12:12:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.