[]

tezli yüksek lisans ders süresi

bir devlet üniversitesinde, sosyal bilimler alanında bir tezli yüksek lisans programında dersleri vermek için tanınan azami süre nedir? ilk sene hiçbir dersi veremeyen bir öğrencinin ikinci sene dersleri verip üçüncü sene teze geçme imkanı var mı?

teşekkürler.


 
Azami 4 dönem dersi verme süreniz var. 2 dönem de tez süresi. Bizim fakültede bu şekildeydi çoğu yerde de böyledir diye tahmin ediyorum. Enstitü yönetmeliklerini okuyun mutlaka. Yanlış bir bilgi vermiş olmak istemem.

Eğer okul dondurma imkanınız varsa dondurabilirsiniz.
  • sevilen progressive türkücü  (03.04.22 22:03:41) 
Ben yaparken Tezli Yüksek Lisans'ın toplam azami süresi 6 yarıyıldı. Yani dersleri de tezi de en fazla 3 senede bitireceksin. Derslerin normal süresi 2 yarıyıl. Yani sadece bir eğitim-öğrenim dönemi ders görüyorsun. Ama kaldığın ders varsa bir sonraki yıl geçme hakkın var. O da tabi tez sürenden yiyor. Eğer 2. senende de derslerini veremezsen zaten teze zaman kalmayacağı için atılırsın.


  • drkayzer  (03.04.22 22:15:07 ~ 22:15:58) 
itü sbe'de 4 dönemde ders dönemini bitiremeyenin ilişiği kesiliyordu. Dönem arkadaşım tek ders sebebiyle okuldan atılmıştı.


  • d e j i n  (04.04.22 16:09:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.