[]

Tat koku duyusu nasıl gidiyoe

Yani mesela kolonyayı burnunuzun dibine getirip kokladığınızda bile koku alamıyor musunuz? Ben de sanki iki sene sonra ğozitif olmuş gibiyim ama tat koku yerinde. Öksürük yok. Sadece burnun akıyor arada ve hapşuruk var. Nezle de olmuş olabilriö gerçi
 
Tat koku herkeste gitmiyor. Gidenlerde de eşit derecede gitmiyor.

Bende olan şuydu: Kolonyayı burnunun dibine getirip koklayınca sadece burnun yanıyor alkolden. Tat gidince de gözü yesen kapalı elma ile soğanı ayırt edemezsin.
  • himmet dayi  (03.04.22 10:03:48 ~ 10:04:16) 
Bende sadece koku gitti iki gün sonra geldi.
Evet burnumun içine kolonya vs soksam da koku yoktu ama sanki burnumun içi bir maddeyle kaplı diye koku alamıyordum bunu hissediyordum.
Tat alabiliyordum %40 dolaylarında.
İkinci günün sonunda geri geldiler. Beni bırakamamışlar, özür dilediler. Bende sorun etmedim, buyur ettim. Henüz bir sorun yaşamadık.
  • Karmaşıklık  (03.04.22 11:57:55) 
5 ay önce covid oldum karabiberi çay kaşığıyla ağzıma attığımda sanki toprak yiyormuşum gibi oluyordu.


  • komando kani var bende  (03.04.22 12:01:41) 
kolonya kokusu alamıyorsan pozitifsin. iki kez covid geçirdim.


  • kanlakarisikyagmur  (03.04.22 13:11:16) 
Kolonyayı burnumun dibine de getirsem sadece alkolden yanma hissi oluyordu ama hiç koku yoktu. Limon kolonyası mı tütün kolonyası mı ayırt edemezdim.

Tada gelince, diline kondom takmışsın gibi bir his. Ağzında bir şey var, şeklini şemalini ayırt edebiliyorsun ama tadı tanımsız, boş, yok, boşluk.
  • lazor  (03.04.22 17:54:45) 
Bende de sifir koku, sifir tat alma olmustu. Hic bir belirtim yoktu. Yogun kahve yapmisti arkadas icince sanki su iciyormusim gibi gelmişti. Bunun ustune Test yapinca pozitif cikmistim. Kokular ve tatlar sirasiyla gelmisti. En son gelen tat et tadiydi mesela. Kolulardan da tiner kokusunu hepsinden sonra almaya baslamistim.


  • Kirmizibavul  (04.04.22 06:43:26) 
tat geri geldiğinde eah nasıl olsa yakmıyor diyerek kuru fasülyeye pul biber basmıştım. tabağın ortalarında geri bi geldi; abouv, yandım. koku da geldi aynı anda, limon aşığı olarak gidip tinerci gibi kolonya kokladım dakikalarca. (4-5 gün içinde geri geldiler).

yıllarca tat-koku almayıp bir anda alanlar da var ama. şu videonun ortalarındaki efsane olacak o kadar karakteri kendini anlatmış mesela;

www.youtube.com
  • onemoremile  (04.04.22 08:11:07 ~ 08:17:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.