[]

trafikten düşürülmüş ucuz eski motoru almak

köy yerinde kullanılan ruhsatlı ama trafikten düşürülmüş bir motor var. bunu tekrar trafiğe çıkartmam mümkün mü?
 
hurdaya ayrılmayıp, sadece trafikten cekildi ise mümkün. yeniden ruhsat ve plaka işlemerini halledeceksiniz. sigorta lazim. muayene gerekiyor muydu ondan emin degilim.


  • helenart  (03.04.22 01:13:32) 
Benzer isi araba icin yaptim adımları yazıyorum;
1- motosiklet icin egzos muayenesi yok öncelikle var diyen olursa diye yazdım
2- muayene götürüp (tespit değil) yaptırıyorsunuz trafikten çekildiğinden öncesinde muayene borcu varsa hepsini ödüyorsunuz.
3- notere gidip yeni ruhsat cikartiyorsunuz ordan verecekleri evrakla plaka basima gidiyorsunuz

Not:Hurdaya ayrılmışsa cikmaz
  • mirty  (03.04.22 19:18:14 ~ 19:19:17) 
Bilgilerim bu işlemler notere geçmeden önceki bilgiler, emniyetten notere geçince bürokratik değişiklikler olduysa affola.

Ruhsatsız, yani trafiğe çıkması yasak olan bir taşıtı muayeneye götüremezsiniz. Zaten ruhsatı olmayan aracı muayene istasyonu da alıp işlem yapamaz, plaka yok ruhsat yok kime muayene işlemi yapacaklar?

Bu yüzden önce ruhsat ve plaka için başvuru yapacak, yetkili merciden verilecek evrak ile aracı "tespit muayenesine" götürüp evrakda yazan bilgilerin bu araca ait olduğunu tespit ettireceksiniz.

Tespitten sonra dönüp ruhsat ve plakalarınızı çıkartacaksınız, burada en önemli nokta yasal olarak elinizdeki evrakla muayene istasyonuna giderken taşıtı trafikte kullanamazsınız. Çünkü ruhsatı, plakası, sigortası yok, bu yüzden çekiciz ile vs gitmeniz lazım.

Yakalanma riskini göze alırsanız sürerek de gidebilirsiniz tabi ki.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşlar yazmışlar ama tekrar edelim, hurdaya ayrılmamışsa olur bunlar.

Büyük filo şirketleri 2 sene dolunca geri aldıkları araçları bir süre satmayacak, elinde tutacaksa hepsini trafikten çekiyor. Satacakları zaman tekrar bu işlemler yapılıyor, genelde de buradan araçları alıp 2. el satan galericiler yapıyor bu işlemleri.

Olağan bir aşama yani.
  • John Bloor  (04.04.22 11:36:59 ~ 11:37:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.