[]

yirmilik dişlerle ilgili

Geçen hafta perşembe günü sağ taraftaki yirmiliklerim çekildi. Üsteki zaten çıkmıştı, çekimi de kolay oldu. Alt taraftaki gömülüydü. O biraz daha işlem gerektirdi ama diş doktorum sorunsuzca operasyonu tamamladı. Bu hafta cuma alttaki dikişler alındı. Doktorum, Güzel iyileşmiş herhangi bir sorun yok, dedi.

Ancak bugün aklıma bir şey takıldı. Sağ altta halen ufak bir şişlik duruyor ve hafif bir sızı da var. Büyük bir ağrı değil (ağrı kesici almıyorum) ama kendini hatırlatıyor diyebilirim.

Siz de böyle bir durum yaşadınız mı? Yani dikişler alındıktan ne kadar süre sonra tam olarak iyileştiniz? Çene bölgesindeki bu hafif şişlik normal midir?

 
gömülü operasyonda 2 hafta falan sürüyor eski haline dönmesi.


  • egokalp  (02.04.22 21:30:42) 
benim hepsi gömülüydü, önce sağ taraf sonra sol taraf alınmıştı diye hatırlıyorum.

bırakın şişliği, boğazımdan göğsüme kadar cildim renk değiştirmişti çürümüş gibi olmuştu yeşilin bir tonu ile. Ama 2 haftada falan geçmişti sanki tamamen evet. Gömülü diş ufak çaplı bir ameliyat sayılır. Vücuda iyileşmesi izin zaman tanıyın, evhamlı olmayın bu kadar bence ^^
  • ananiyimioguz  (02.04.22 22:58:43) 
Ben zamanında yirmilik dişlerle ilgili epey kötü anılar dinlemişim galiba. Evet evham yaptım, yok diş kökü mü kaldı yok bilmem ne... Teşekkürler arkadaşlar :)

sağ taraftakileri çektirdim ama o kadar ağrıdan sonra soldaki gömülü dişleri çektirmekte kararsızım. Bir süre erteleyeceğim sanırım.
  • chihirovekohaku  (02.04.22 23:12:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.