[]

Konkordato sonrası iflas eden şirketten alınacak para

Eski çalıştığım yer konkordato ilan etmişti ve sürecin sonunda iflası verilmişti.
Yani şirketin hesaplarına el konuldu, ben de biraz para alayım diye kağıt üzerinde alacaklı gösterildim. Çalışan olduğum için alacaklılar listesinde ilk sırada yer alıyorum ancak bu olay yaklaşık 2 sene önce oldu.Bugün alacağımın bana ödeneceği kesinleşti.
sorun şu ki mahkeme 2 yıldır sürüyor. 2 yıl önceki döviz kurunu, asgari ücreti, enflasyonu vs. bir düşünün.

benim alacağım meblağa yasal faiz işleyecek mi, yoksa 2 sene önce yazılan rakamı mı alacağım? eğer öyleyse para hiç oldu gitti.

devlet bu davayı hemen sonuçlandırsaydı benim alacağım para bu kadar değer kaybetmeyecekti. devlet beni mağdur etti diye dava açarsam bu parayı tekrar hesaplattırıp daha fazla alabilir miyim?

 
www.zirveavukatlik.com bu yazıda faiz işletilerek ödenir diyor.


  • skzr  (01.04.22 23:05:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.