[]

Nedir bu haftalık kapanış aylık kapanış muhabbeti?

X hissesi ya da y coini için falan hep duyuyorum bunu. Çok mu önemli böyle şeyler? Öyleyse önemi ne? Arkadaş grubuna arkadaşım gece 03:01’de falan “btc aylığı nerdeyse dirençte kapattı ufak bi aşağı testi gelir belki ama sonra yükselişe devam eder” yazmış.

Genel olarak ne ifade ediyor aylık kapanış?


 
Büyük resme (!) aydan aya bakıyordur.

Yoksa bir anlam ifade etmez.
  • Mirket  (01.04.22 17:28:47) 
destek/direnç olarak görülüyor. market maker'ın belirlediğine inanılıyor.


  • anx  (01.04.22 17:35:09) 
Bazı yükselişler veya düşüşler fake olabiliyor. O yüzden sağlıklı fiyat hareketini yakalayıp alım yapmak için ya da işleme girmek için günlük, haftalık, aylık kapanışlar büyük önem taşıyor. Karışık işler biraz temel ve teknik analiz bilmek gerekiyor tam olarak anlamak için. Kripto dünyası çooook büyük bir derya.


  • Arthur Dayne  (01.04.22 17:40:52) 
Zoom in out yaparak fal bakiyorlar, insan beyni hep sablon aramaya programlidir.
Beyinde bunu yoneten bir kisim var, olayi cozmek icin sablona oturtmaya calisiyorlar.

Tabi sablon falan olmadigi icin patliyorlar.
  • divit  (01.04.22 19:44:08) 
her saat, 4 saat, gün, hafta ya da ay sonu, bakılan zaman aralığında mum grafiğindeki bir mumu oluşturuyor. aradaki değerler ihmal edilebilir olsa bile bunlar tüm grafiklerde kazık gibi orada durdukları için çeşitli analizlerde referans alınma şerefine mazhar oluyorlar.


  • kaichi  (01.04.22 22:00:41) 
o hisseyi ya da coini alanların büyük çoğunluğu bu kapanışlara göre hareket ettiği için, pozisyonları ona göre şekillendiriyorlar.o yüzden çok saçma olmasına rağmen grafikteki hareketler hissenin/coinin fiyatını büyük oranda belirliyor.


  • al basmadan donu var  (02.04.22 00:15:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.