[]

Turist oturma izni ile uzaktan çalışma konusunda bilgisi olan?

Merhabalar

Turist oturma izniyle Türkiye'de çalışmak yasak sanırım. Peki farklı bir ülke için remote konusu peki? Bir arkadaşım için;

- Turist oturma izni ile yabancı bir şirkette uzaktan çalışmak Türkiye yasalarına göre yasal mı?

- Yasadışıysa, aylık ücreti bir Türk banka hesabına alınırsa başı belaya girer mi?

- Yasadışıysa, aylık ücreti bir Türk banka hesabından almasa başı belaya girer mi?

 
Turist oturma izni diye bir şey yok. Turist olarak geldiği ülkede yurt duşunda yaptığı işin ilgisi yok. Turist olarak zaten hesap açamaz.


  • kaset  (01.04.22 11:25:42) 
Oturum izni ayrı, çalışma izni ayrı.
Türkiye'de oturmaya izni var, ama çalışmaya yok.

Yabancı bir ülkede (uzaktan da olsa) çalışıyor olmasında bir sakınca, bir yasadışılık olduğunu sanmıyorum.
Banka hesabı açtırmanın ne kadar zor olduğunu 5-6 yıl önce duymuştum, belki değişmiştir. Banka oturmaizni istiyordu, oturum izni Türk banka hesabı istiyordu. Süreç ilerleyemiyordu.
  • michael_knight  (01.04.22 15:20:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.