Yavaşlık.. Browser'da donma meydana gelmesi

browserda swf'li videoları seyrederken, Portal 2d oyununu oynarken falan yavaşlıyor pc ve video doğal olarak. Bakıyorum o sırada CPU usage %70 ve üzeri seyrediyor. Kalp krizi geçiriyor adeta. çift çekirdekli oldugu halde hayvani kasılmasına anlam veremiyorum. yeni oldu bu olay. virüs,adaware cart curt taramalarına başladım elbette ama sonuç yok.. hdd nin %80 oranında dolu olması sebep olabilir mi? başka ne olabilir?

Flash scriptler işlemciye abanır bu doğal. Ama aynı oyunu önceden oynarken sorun yoksa, yani yeni oluşmaya başladıysa flash player'ı güncelleyin öncelikle. Ama bence asıl sorun browser'a kurulan bir add on veya toolbar'dan kaynaklanıyor gibi. Farklı browser'la da aynı sorun yaşanıyor mu test ederseniz sanırım daa doğru sonuca varılabilir...

  • crown  (29.10.07 09:30:18)
evet gerek default tarayıcım firefox gerek ie de aynı sorun hasıl oluyor.
restarttan sonra hiç bişey yapmadan oyuna girince genelde düzgün çalışıyor, gayet güzel gidiyor ama bir bakıyorsun 5-10 dakika sonra feci yavaşlıyor. restart manyağı yaptıracak beni. ad block ve google toolbar var onun dışında add on yok sayılır firefox'da.

  • nihilanth  (29.10.07 09:33:11)
Abi sanırım bu sorunu yaşamayan yok gibi. Az da olsa mutlaka bi yavaşlama, donma v.b. oluyor. Allah Flash'ı bilgiği gibi yapsın başka bişicikler demem.

  • colonizer  (29.10.07 17:51:56)
aynı durumlarda, flashlı oyunlarda falan, bende browser'ın donmasını geçtim bilgisayar pes ediyor resmen.
ramin düşüklüğü de bir sebep olabilir.

  • nesilsiz  (29.10.07 21:23:43)