Speaking özel ders ile ilgili

Merhabalar,

B2 seviyesinde ingilizcem vardı ancak speaking kısmında çok zayıfladığımı düşünüyorum. Bu sebeple speaking yapabileceğim 3 platform üzerinden araştırma yaptım. Ancak maliyeleri de önemli olduğu için özel ders almak daha mantıklı geldi siz ne düşünüyorsunuz, kursa giderek özel ders almakla ilerleyebilir miyim?

Aşağıdaki 2-3. Paltformda 6 aylık programlar yaklaşık 10 bin tl ve saat olarak 30 saat bile etmiyorken 1. Programda 60 saat 6500 tl gibi bir fiyat ediyor. Dilersem zoom üzerinden görüşme imkanı sunuyor.

1 ingiliz kültür derneğinde özel ders almak
2 cambly de haftada 3 gün yarım saat speaking
3 konuşarak öğren platformunda haftada 3 gün 20 dk speaking

Bu arada işteyken yazışma dilinde ingilizce kullanıyorum. 3 ay kadar da ingilterede dil okuluna gitmiştim.

Özel derse ek olarak ingilizce alt yazılı dizi izleme, ingilzce haber okuma, kitap okuma, soeaking ve make up cluplara katılma gibi etkinlikler ile pekiştireceğim.

Sizce bu koşullarda ingilizcem gelişir mi?
2 ve 3. Maddelerdeki kafama takılan şey orada haftada 3 gün 2 gün hep ingilizceye maruz kalıcağımdan daha hızlı gelişirim diye düşünüyorum ama özel derste de bu imkan var aslında sadece ben kendim haftasonları sadece zaman agırmak istiyorum. Bu haldeyken bile gelişme kaydeder miyim?

Ayrıca İngilizce speaking özel ders alanlar var mıdır? Memnun kalmış mıydınız?

Bence native olan kişileri tercih etmek daha iyi olabilir. Hangisinde native varsa onu seçmeyi düşünebilirsiniz. Dil kurslarında native diye yutturulan ama native olmayan kişiler oluyor. Buna dikkat edin. Böyle bir şey duydum, okudum. Gelişmesine gelişir de grammar ve kelime bilgisine bakıyor biraz. Yani kelime eksiği varsa ne duyduğunuzu tam anlıyorsunuz ne de iyi cümleler kurabiliyorsunuz. Konuşma olayı bence büyük ölçüde temele bağlı.

  • dissendium  (29.03.22 21:14:50)