nasıl bir “ethical issue” olabilir?

istanbul’da büyüyen bir çocukla ilgili bir proje hazırlayacağım. nasıl bir etik konu seçilebilir bu konuya? profesyonel bir alan değil, ödev. fikirleriniz varsa çok mutlu olurum. teşekkürler.

akran zorbalığı, bunu gören ve bilen ve hiçbir aksiyon almayan öğretmeni gibi bir senaryo olabilir mi örneğin?

aklıma gelen daha uç bir konu: ailesi ateist olan bir öğrencinin din dersinde dua ezberleme zorunluluğu

disleksisi olan veya dikkat bozukluğu olan öğrencisine öğretmenin derste kötü davranması, azarlaması buna şahit olan çekingen ama başarılı bir öğrencinin hata yapmaktan çok korkar hale gelmesi.

aradığınız bunlara benzer bir şey mi?
  • la lykia  (29.03.22 18:12:45)
İnançları ve dini ya da düşünceleri dolayısıyla dışlanmaya maruz kalmış olsun, ya da ailesi maruz kalsın kendisi bundan etkilensin?

  • damba  (30.03.22 05:31:37)
çok teşekkür ederim yanıtlar için.

  • deartheodosia  (30.03.22 14:24:10)