[]

devamsızlıktan kalmak not ortalamasını etkiler mi

hem lisans hem yüksek lisans için soruyorum, örgün öğretim için.

mesela kayıtlı olduğum bir derse bir sebeple hiç katılamadım ya da çok az katılabildim ve devamlılık şartını sağlayamadım.

ertesi yıl da AA, BA gibi bir not aldım sınavlardan. o notu etkiler mi?
ya da okuluna bölümüne fakültesine göre değişen bir şey mi?

eğer cevap önemliyse pek uygulama dersi olmayan edebiyat fakültesi bölümleri için soruyorum diyebilirim.

 
Yoo. FF gelmesi ile devamsızlıktan kalmak arasında bir fark yok. Dersi geçtiysen bitmiştir. Son not geçerli olur.


  • dissendium  (29.03.22 15:09:53) 
Bu yıl aldığınız not seneye alacağınız notu olumlu ya da olumsuz etkilemez. İlk defa alıyormuş gibi tertemiz bir başlangıç yaparsınız :)


  • invictae  (29.03.22 16:22:17) 
Transkriptte eski notlar görünebiliyor, yeniden dersi aldığınızda o da görünüyor (mesela odtü de görünüyor)
Devamsızlık notu ile ff in farklı olduğu bazı okullar da var. NA veriyordu izmir ekonomi üniversitesi galiba, kadir hasın da VF gibi bir notu vardı diye hatırlıyorum.

  • kullanıcıadımbuolsun  (29.03.22 17:41:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.