Ürünü Teslim Etmeyen Instagram Satıcısı

Merhaba,

Instagram'da bir satıcıdan iyi referanslarının da olması sebebiyle bir enstrüman aldım. Siparişe özel enstrüman yapıyor adam.

İlk alışverişimden memnun kalınca tekrar sipariş verdim fakat bu sefer kötü bir ürün teslim etti ve kendisi ile whatsapp yazışmalarımda da bu durumu kabul etti. Ürüne dair tüm detayların kaydı whatsapp konuşmalarımızda mevcut. İstediğim ağacı kullanmamış, istediğim teknik özellikler yok vs, ki bunlar ekstra para aldığı şeylerdi. Ayrıcalık olarak pazarlayıp ilave para aldığı şeylerin hiçbirini enstrümana entegre etmemiş. Neyse, asıl sorun zaten enstrümanın teknik olarak kusurlu olmasıydı.

Sonrasında enstrümanı tekrar kargoladım ve hatalarını düzelteceğini söyledi. Tüm süreç 2 yıl önce başladı, düzelteceğini söylediği zaman üzerinden de 6 ay geçti hala haber yok.

Bu adamı nereye şikayet edebilirim sizce? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bana nasıl bir masrafı olur bu işi kovalamanın?

hukuki yolu takip edebilmen için elini biraz hızlı tutman gerekecek gibi duruyor. satıcının ayıplı maldan sorumluluğu elbette var ancak bunun bir de zamanaşımı var. ki bu 2 sene. satıcının kabulü de olduğuna göre eğer kişiye dava yöneltmek niyetindeysen istediğin özellikteki ürünün ya birebirini alırsın ya da o şeyin maddi değeri her ne ise onu alırsın. bu senin seçimlik hakkın. yalnız başta bahsettiğim süreleri takip etmeli ve aranızda sözleşme yerine geçmiş olan öneri ve kabul (wp ya da instagram konuşmalarını kastediyorum) tarihinine bakmalısın.

  • kel aynak kusu  (27.03.22 22:44:38)
Hangi enstrüman bilemiyorum ama meraklılarının olduğu forumlar vs varsa ayrıca sözlüğe falan alışveriş deneyiminizi yazın. Sosyal medyada iş yapan herkes internet üzerinden araştırılıyor. Kimse sizin gibi mağdur olmasın ve satıcı üzerinde baskı oluşsun. Bayağı beklemişsiniz. Önce bu yolu deneyin derim ama bir zamanaşımı durumu da varsa eşzamanlı olarak hukuki yollara da başvurmanız gerekebilir. Sizi fazla iyi niyetli bulmuş belli ki. İki yıl ne demek...

  • not dark yet  (28.03.22 00:03:21)
genellikle iş uzamadan bir göz korkutma yetiyor, bir dava açın kağıtlar gitsin olay hemen çözülür.

  • babafingo  (28.03.22 08:47:48)