[]

apple watch kalori sayımı

Selamlar, deneyeyim diyorum ama hep karıştırıyorum. saydığı kaloriyi spor yapıyorum diye değil, kalp ritmime bakarak sayıyor değil mi?
Mesela antrenman başlatmadan koştuğumla antrenman başlatıp koşmam aynı mı olur?

Dün kolumdayken kalbim 1-2 saat 120+ oldu(dans). sabah saate baktığımda gece 12-sabah 9 arası 600 küsür kalori yaktığım yazıyordu. 1 saat koşsam bu kadar olmaz. Acaba bug falan mı oldu dedim.

 
hareket + kalp atışına bakarak sayıyor. dans ederken de kalori kaydediyor yani.


  • roket adam  (27.03.22 21:49:39) 
Sadece nabız değil, spora göre işler değişiyor.

Mesela koşuyorsanız, nabızda beraber içindeki sensörle kolunuzun hareketlerini takip ettiği gibi GPS'le de koştuğunuz rotayı takip ediyor. Yokuş çıkıyorsanız başka türlü hesap, düz yolsa daha başka. Hepsinin kombinasyonundan bir hesap çıkarıyor.

Yine dans için kolunuzu ne kadar hareket ettirdiğiniz, ne kadar hareket ettiğiniz önemli oluyor.

Bu sensörlerle, hareketleri algıladığı için dışarda 10 dakikayı aşan bir yürüyüş, koşu ya da bisiklet sürüşü yapsam hemen bildirim atıyor: Koşu mu yapıyorsun, egzersiz açayım vesaire şeklinde.

Bir de egzersiz açmadığınız vakit sürekli nabız kontrolü yapılmaz. Ama egzersizi açarsanız kesintisiz olarak sürekli nabız ölçümü olur ve daha hassas bir hesap yapar.
  • kaptankedi  (27.03.22 22:00:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.