Bas gitar

Beginner için bas gitar tavsiye rica ediyorum. 16 yaş öğrenci. Bütçe maksimum 7000 tl.

7000 lira şu günlerde ikinci el bir bas gitar için çok güzel bir fiyat.

bu fiyata, shecter kore diamond serisi, ibanez sr605 kore üretimi, squier vibe classic serisi, yamaha bb 415 bas bulabilirsiniz. tabi ikinci el piyasası çok değişik. bunun dışında aynı fiyata sire v7 de bulmak mümkündü ama nedense fiyatları aşırı şekilde şişirildi son aylarda(senkop'ta stok olmaması sebebiyle)

bu saydığım marka modellerden hali hazırda sahibindende takip ettiğim baslar var.

tabi ikinci el enstruman almak her zaman risklidir.

ikinci olarak daha ucuz olsun iş çözsün ilerde daha iyisini alırız uğraşırsa çalışırsa diyorsanız.

squier affinity serisi var, sxler var bunlar 2 3 4 bin bandına alınabilecek baslar ikinci el. tabi yukarıda saydıklarımla kesinlikle mukayese edilemez yani.

yukarda ilk saydığım marka modeller gayet güzel enstrumanlardır. yıllarca götürür ve bunlarla albüm kaydı, canlı performans yapan bir sürü insan var genel olarak bunlardan çok memnunlar.

tabi ne tarz müzik yapılacak, nasıl tür bi bas alınacak bunlar önemli, baslar 3 e ayrılır temel olarak, jazz bass, precision ve modern diye. yine içlerinde 4 5 ve 6 tel olarak ayrılır, bas gitaristlerin en çok tuttuğu 5 telli olanıdır. bas seçimi çok kişisel bişeydir. amfi falan almanız da gerekebilir haliyle.
  • killerbee  (27.03.22 16:46:10 ~ 17:00:27)
cort markasının güzel modelleri mevcut

  • edaddy  (27.03.22 17:27:16)