macbook monitöre bağladım ama tek ekran olmuyor

hala macbook açık ve arka plan aktif. kapalı nasıl yapabilirim, teşekkürler.

not kapağı kapatmadan yapmak istiyorum.

ekran parlaklığını ayarlama tuşlarıyla ekran ışığını tamamen kısın, ekran komple kararıyor zaten. ikinci monitör bağlantısını çıkardığınızda ekran otomatik açılıyor.

  • oldtimer  (26.03.22 13:18:36)
Mac OS'te 'sadece ikinci ekran' seçeneği yok. Her iki monitöre aynı görüntüyü verip ekran parlaklığını sıfıra indirmen gerekiyor. Kapağı kapatmak da işe yaramaz. Mac direkt uyku moduna geçer. Bunu önlemek için 3. parti uygulamalar var. Kapağı kapatınca uykuya dalmıyor o sayede. Bu da diğer bir seçenek sadece ikinci monitör için ama kapağı kapatmadan olmuyor tabii.

  • himmet dayi  (26.03.22 13:20:43)
control + shift + power tuşlarıyla aktif ekranı kapatabilirsin. ikinci ekranı da kapatır mı bilmiyorum dene bakalım.

  • alperz  (26.03.22 13:33:20)
Ek bilgi: İkinci ekran, klavye ve mouse takılıysa kapağı kapatsanız da uykuya geçmez

  • kaptankedi  (26.03.22 17:55:11)
Ek bilgiye ek bilgi: o halde de uykuya geçiyorsa şatja takılı halde baplayın o zaman geçmez.

  • hkaan  (26.03.22 18:44:19)
ek bilgiye ek bilgiye ek bilgi: adam kapağı kapastmadan yapmak istiyor.

  • alperz  (26.03.22 18:49:27)