Kredi notu sorgulaması yapmak kredi notunu düşürür mü?

Findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapınca kredi notu düşüyor gibi bir bilgi var bende nereden geldiğini hatırlamadığım. Gerçi kredi başvurusu yapınca kredi notu düşüyor şeklinde de olabilir bu bilgi emin değilim.
Sonuç olara, Findeks üzerinden kredi notu yapmak kredi notunu düşürür mü, etkisi olur mu?

Oluyorsa da neden, çok saçma değil mi?

Saçma evet ama her sorgunda düştü bende de ufak ufak. Tesadüf mü bilemem. Danışmanlık almam için tuzak da olabilir, bilemedim. (Hiç kara listelik olmadım. Hiçbir ödememi geciktirmedim. Toplam limitim 200bin gibi ve bunun anca 20bin gibisini kredi kartı için kullanıyorum. Ömrümde bir kez, o da 12bin tl kredi kullandım. Onu da zamanında ödeyip kapamıştım kaç sene evvel)

  • yadigar  (25.03.22 03:12:24)
Evet çok saçma. Sadece kendi sorguladığında değil. Bankalara gidip araştırma yaptığın zamanda onlarda oranlarımız kişiye özel deyip sorguluyorlar. O zaman da düşüyor

  • primetime  (25.03.22 07:06:14)
bankacılar düşürdüğünü söylüyor. çalıştığımız bankalardaki müşteri temsilcilerimiz söylemişti. kredi almak istediğinizde bize gelin sürekli sorgulama yaparsanız kredi notunuz düşer demişlerdi.

  • naksidil  (25.03.22 09:12:43)
adamlar her ay otomatik sorgulama yapan paketler satıyor, öyle olsa yapmazlardı bence :) hiç duymadım. sürekli başvurmak düşürüyor ama evet.

  • passion rules the game  (25.03.22 10:06:12)
findeks sorgusunun düşürdüğünü ben de düşünmüyorum çünkü bir ara her haftasonu araç kiralıyordum ve kiralarken findeks notunuza bakıyorlardı. böyle bir şey olsa herhalde hiçbir banka benimle muhattap olmazdı.

  • marla is in my head  (25.03.22 15:11:23)