Cenaze gitme/gitmeme

İş yerinden bir büyüğüm. İşe girmeme o vesile oldu. Yıllarca yardımcısıydım ama kötü ayrıldık. Enayilikten her şeyini ben yaptım, eli ayağı bendim ama sonra arkamdan bi işler çevirdi. Kopuş o kopuş. İş yerinde 5 senedir selam vermeden geçiyoruz.

Şimdi babası vefat etmiş. Adamı da tanıyordum ama bilemedim ne yapsam. Bu kadın baya yüksek bi mevkide olduğu için herkes gidecek iş yerindeki. Gitmeyen tek kişi ben olabilirim. Sizce ben de gitmeli miyim?
Gitmezsem arama ya da mesaj atma gibi şeyler yapılır mı? Baya sevmiyorum kadını.
Gitmezsem düşmanlık yapar mı işimle ilgili?
Bu işlerin manevi boyutu nedir?

ben olsam giderdim. gidip orda görünmek kalabalıkta kaynayıp gitmek demek. aramak başsağlığı dilemek çok daha zor. hem gitmeyip hem aramamak da olmaz sanki. en iyisi herkesle birlikte gidip görüntü vermek.

  • balporsugu  (24.03.22 22:25:06)
Gitmekten zarar gelmez. Böyle zamanlarda ne olursa olsun orada bulunmak iyidir.
Sonra yine konuşmazsan da olur.

  • anten  (24.03.22 22:25:21)
dusmanlik falan yapmaz ama, uzak degilseniz gidip gorunmeniz iyi olabilir. acisiyla ahmet gelmis mehmet gelmemis diye dusunmez zaten. gidip gorunun basiniz sagolsun deyin yeterli.

  • exlibris  (24.03.22 22:26:16)
gidilir.

  • gabe h coud  (24.03.22 23:14:12)
sevmediğinin düğününe gitmezsin
cenaze, hele baba cenazesi gidilir.
işe girmeye vesile olmanın hatrına bile gidilir.
  • Corc  (24.03.22 23:29:51)
gitmelisin

  • all girls dream  (24.03.22 23:38:46)
Yoldan gecerken bile gordugun cenazeye katilirsin.

  • brkylmz  (25.03.22 00:57:40)
gidilmesi gerekir bence.
sonrasında ilişkiniz aynı şekilde devam edebilir, illa yakınlaşmak zorunda değilsiniz.
baş sağlığı diler, cenazeye katılır, iyi günler der çıkarsınız.
  • blatta hiberna  (25.03.22 01:00:39)
cenazeye istekilerle birlikte git, ama ekstra birsey yapma.

  • Ley  (25.03.22 01:04:07)
cenazede küslük, düşmanlık olmaz. gidip baş sağlığı dilemek sizi küçültmez. üstelik babasını da tanıyormuşsunuz, bence mutlaka gidin.

  • golgi aygıtı  (25.03.22 01:36:49)
Gidin, içiniz daha rahat olur bence.

  • damba  (25.03.22 12:07:43)
bence de kesin gitmelisin. hatta sanki iç olmamış gibi, samimi bir başsağlığı dilemek için yanına da git. dünyada olanlar dünyada kalsın.

  • love and trust  (25.03.22 12:18:57 ~ 12:19:16)