İspanya'da atm'den komisyonsuz döviz çekme

ziraat ya da teb hesabından çekilecek, işlem hangi atm'lerde masrafsız yapılabiliyor?

Türkiyedeki bankanın bu konudaki mevzuati da önemli ama benim diyeceğim tek şey parayı banka atm'sinden çek. Bu işi yapan bazı firmalar var onların atmsi aşırı komisyon alıyor legal dolandırıcı resmen. Bbva falan var bizim garantiyi satın alan orayı tercih edin derim.

  • hullabaloo  (24.03.22 18:56:40)
cepteteb icin
www.cepteteb.com.tr

deustche bank'i kullanabiliyorsun. ama buradan gitmeden once euro hesabini ana hesabin yapman gerekiyor sanirim. yoksa orada atm'de hesabina ulasamiyor olabilirsin. cagri merkezinden bilgi alabilirsin
  • exlibris  (24.03.22 19:14:23)
@exlibris euro hesabına çevirmeye gerek yok hocam. o türkiye'den atm'den euro çekmek için gerekli. ab ülkesinde bir atm'ye gidip euro çektiği zaman tl hesabından para düşer, onu euro'ya çevirir ve komisyon alır...

  • hullabaloo  (24.03.22 19:26:42)
2018'de Deutsche Bank'tan Ziraat kart ile sıfır komisyon ile çekebiliyordum.

  • hadi ya la  (24.03.22 20:16:18)
karta euro hesabı tanımlı değildi, onu çağrı merkezinden halledeceğim.

yalnız "ab ülkesinde bir atm'ye gidip euro çektiği zaman tl hesabından para düşer" kısmını anlamadım. yani ben zaten böyle bir komisyon olmasın diye euro hesabımı karta bağlayacağım ve parayı tl'den değil euro hesabımdan çekeceğim direkt. bu durumda da mı kesinti oluyor?
  • dali dili havali korna  (24.03.22 20:22:55)
paran euro hesabında olsun hocam, deutsche bank'ta teb kartınla gidip para çektiğinde, para euro hesabından düşecektir, komisyonsuz şekilde çekebilirsin. gitmeden karta müşteri hizmetlerinden yurtıdişı muafiyeti tanımak gerekir. marketlerde temassız alışveriş yaparsanız da tl hesabından düşer para.

  • mariposa  (25.03.22 02:50:44)