[]

Büyük/küçük americano farkı

İlla americano olmasına gerek yok, latte vs de olabilir tabi. Bunların boyları arasındaki fark nedir? Hepsinde tek shot kahve mi oluyor? O zaman büyük americano'nun tek farkı su mu oluyor? Tek shot oluyor da, shot boyutu mu büyüyor?

Cevabınız tüm kahveciler için aynı mı? Starbucks / nero / kahve dünyası için örneğin.


 
Starbucks küçük-orta boy için tek shot veriyor, ikincisi için ekstra shot alıyorsun. Nero küçük için tek shot orta için 2 shot veriyor; büyük boylar için Nero 3 shot Starbucks 2 shot veriyor, o nedenle ben hep Nero'dan alırım.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.03.22 22:26:10 ~ 22:31:19) 
Neroda her kahvenin içinde ne var, kaç kalori vs görebilirsiniz

caffenero.com
  • mg3929  (23.03.22 22:27:46) 
Shot farkı oluyor. Ama starbucks bu konuda aşırı saçma bi politika izliyor, yukarıda açıklamışlar zaten. Bu durum oranı değiştirdiği için direkt tadı da etkiliyor. Yani nasıl yüzdece farklı bir içeriğe aynı miktar kahve koyup aynı tadı bekleyebiliriz. Aşırı saçma.

En ideali nero bu konuda.
Kahve dünyası da eğer kartonda içmeyecekseniz her mağazada sürpriz bardak boyutuyla meşhur bi yer. Bu dediğim sadece americano için değil tabii.
  • rewlack  (24.03.22 00:07:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.