[]

Kriptopara - 10k dolar - varlık barışına gerek var mı?

10 bin dolar incelemeye takılır mı? ilk defa böyle bir miktar bozduracağım. Özellikle Btcturk vs. bir anda büyük para girişi/çıkışı olunca hesabı dondurup soruyormuş. (mesela benim yıllık maaşımdan çok bu)

Bazıları FTX borsası üzerinden swift ile çekiyormuş. Varlık barışı belgesi falan da doldurup. Sizce yapmalı mı?

Diğer seçenek usdc bozdurup TL çekmek(btcturk, paribu vb. belki bölüştürebilirim?), sonra bankadan tekrar dolar almak. (bi miktar kayıp olacak)

 
Geçtiğimiz yıl defalarca bu işlemi yaptım paribu ve binance üzerinden hiç sorun yaşamadım. o dönemlerde tek seferde çektiğim en yüksek rakam o zaman için 30k dolara denk gelen 250 bin civarını bozdurup 10 - 15 dakika içinde hesabıma geçmiştim.
Hesabınızı daha bir kaç gün önce açıp hiç işlem yapmayıp para ekme talebinde bulunursanız nasılolur bilmiyorum. Benim hesaplarım 2016'dan bu yana aktif.

  • foolrules  (23.03.22 16:16:45) 
foolrules

+1
  • ehti  (23.03.22 18:42:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.