[]

Drone kaydı

Herkese merhaba, yaklaşık 1 hafta önce dji mini se drone aldım. 249 gram. İha kayıt sistemine kaydetmek istiyorum ama kişisel bilgilerle üye olduktan sonra droneu nasıl kayıt edeceğimi bulamadım. Kayıt açmak istiyorum çünkü kullanım için izin kaydı alacağım. Daha önce kaydını yapan var mı?
Bu arada amazondan aldım, onlara yazdım dji ile görüşün dediler 
500 gr altı olduğu için kayıt edemezsiniz. kayıt edemeyince de izin alamazsınız, hoş kayıt edince de izin vermiyorlar zaten. saçma bir durum var şu anda türkiye'de drone uçurmak için.

sırf bu yüzden mavic air 2 drone'umu sattım.
  • do you remember me  (22.03.22 23:38:25) 
do you remember me doğru yazmış. zaten kayıt ettirmene gerek yok, kayıt ettirsen bile izin alman imkansız. ancak shgm'nin sitesinden hesap oluşturup, uçuş bölgeleri haritasına bakıp, kırmızı olmayan bölgelerde uçuş yapabilirsiniz (yeşil olan bölge bulursanız :)

yakalanırsanız da 15 bin civarı bi cezası var, facebook'taki dji türkiye ve droneturk sayfalarını takip ederseniz ceza yiyenlerin yakarışlarını görebilirsiniz.
  • roket adam  (23.03.22 14:41:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.