Eurobond alınır mı?

Ayda ort köşeye 10 k para koyabiliyorum. Genelde dolara çeviriyordum ama eurobondu gördüm biraz araştırdım mantıklı geldi. Minimum 1-2 yıl ihtiyacım olmayacak parayı burada değerlendirmek nasıl olur sizce. Şu an 2k dolarla girmeyi düşünüyorum ne dersiniz? hemen hemen 10 yıl vadeli düşünüyorum bond süresi olarak. Dolar bazında pasif gelir sonuçta.

bir iki hafta önce tunç şatıroğlu da önerdi. 10 yıla dünya batmaz, bana da bu para sağlık harcaması vs, gerekmez, kafam rahat olsun al-sat yapmayım, diyorsan gayet mantıklı.

  • baba553  (22.03.22 21:24:42)
1-2yıl ihtiyacın olmayacak 2sene sonunda lazım olur dersen 2 yıllıl eurobondu alabilirsin. 10yıllık alırsan 2 yıl sonra satarsan zarar da edebilirsin kar da:) kar edersen vergi işleri va işin içine girebilir ayrıca.

  • solenkol  (23.03.22 10:55:04)
3 yıllık aldık biz 2023'de bitiyor. yüksek miktar para olduğu için mantıklı bence, ne yapacağımızı bilmiyorduk o parayla.

ama 2k dolar değmez diyorum ben borsada oyna parayı en azından bir şey kazanma şansın olur 2k doları 5 yıl eurobond yapsan zaten ne gelecek en fazla?
  • mhmtt  (23.03.22 11:12:58)