Yeni alınan aracın mtv ikinci taksidi

selamlar

Bugün itibari ile yeni bir araba aldım. aldığım arkadaş yanlışlıkla MTV ikinci taksidini de ödemiş.
ama ben şimdi baktım, bende ikinci taksit ödenmemiş görünüyor.

arabayı ben yeni aldığım için bu verginin mükellefi otomatik olarak ben mi oluyorum? arkadaşın ödediği ikinci dönem taksit devletimizin kasasına gelir olarak yazılıyor mu?

nasıl oluyor bu işler bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

eğer arkadaş ödediği için benim borcumun görünmemesi gerekiyorsa, bir şekilde halledip arkadaşa parasını ödemek istiyorum çünkü.

ivd.gib.gov.tr

Buradan bakın ikinci taksit için. Ödendiyse gözükmez. Ben ilk taksidi ödedim, sadece ikinci taksit gözüküyor. Ödediyse ve sistemden düşmediyse de, öyle bir durum varsa dekontu versin size ödediğine dair. Vergi dairesiyle görüşüp ona göre oradan okey aldıktan sonra karşı tarafa ödeme yapın.
  • Arthur Dayne  (22.03.22 14:15:38 ~ 14:16:13)
@arthur: oradan baktım ben de. borç görünüyor halen. 1-2 gün bekleyeyim sisteme düşmesi için ben yine. sonrasında hareket ederim.

  • teritori  (22.03.22 14:26:24)
Temmuza kadar bekleyin, ödeme çıkmazsa arkadaşa yollarsınız parasını.

  • John Bloor  (22.03.22 18:14:54)