[]

Klavyeden Excelde hücrenin içindeki formüle gitme

Yani mesela =sheet1’f6 yazıyor hücrede ben mouse’a çift tıklamak yerine klavyeyi kullanarak buraya gitmek istiyorum.
 
f2


  • shadowfollower  (22.03.22 11:17:31) 
sorunuzu net anlamadım.
herhangi bir hücreye gidiş önce f5 sonra hücre koordinatı.atıyorum c15

hücre içine girmek diyorsanız f2
  • lazpalle  (22.03.22 11:17:49) 
Eşittirden sonra klavye yön tuşlarıyla istediğin hücreye gidebilirsin ama öteki sheet için mouse kullanman gerek. Bir ihtimal ctrl + page up / page down işe yarayabilir.

Ek : soruyu yanlış anlamışım. F2'den sonra yön tuşları işe yarıyor olması lazım. Yön tuşunu kullanınca hücreden çıkıyorsa eğer mouse ile o hücre içinde herhangi bir yere tıkladıktan sonra yön tuşları çalışmaya başlıyor diye hatırlıyorum.
  • IncredibleMau  (22.03.22 13:29:27 ~ 13:33:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.