iphone - 5g wifi

13 aldım yeni. 5g ağına bağlanmıyor. yakınındayken bağlanıyor ama çok geçmeden kopuyor. genel bir sorun varmış sanırım kullandığı donanımdan ötürü. ne yapmalı bunu? teli sıfırlamak istemiyorum çünkü zaten yeni kuruldu. servise vermeden önce bi yöntem kaldı mı?

5g dediğiniz 5ghz mi yoksa lte’nin bir üstü olan 5. Nesil mobil ağ mı? Sanırım Wi-Fi’yi kastediyorsunuz. Modemden telefona sabit ip vermeyi deneyebilirsiniz ya da kanal değişikliğini fakat 5ghz’nin menzili kısadır zaten, ondan da olabilir.

  • orient blue  (21.03.22 13:54:18)
5g bağlantı mesafesi zaten kısadır.
duvar varsa 3-5 metre yoksa 5-10 olsun olsun iyi ihtimalle. kronik sorun var mı bilmiyorum ama mesafe bu aralıklarda değilse zaten yapacak bir şey yok.

  • tenyalar bagirsakta yasar bagirmasakta  (21.03.22 15:28:32)
Çok geçmediyse alalı, iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

  • Arthur Dayne  (21.03.22 15:59:47)
Modem arayüzünde, 5GHz kısmı içinde bant genişliğini 80 Mhz Kontrol Kanalı kısmını da 120/80 yapmanız yeterli.

Bu sorun telefonla ilgili değil, modemin yayınıyla alakalı.
  • foolrules  (21.03.22 16:13:56)
Modem arayuzu konusunu deneyecegim tesekkurler

Sorun su ki bundan once samsung s10 kullaniyordum ve 2 oda oteden cekiyordu ancak iphone13 performansi bu noktada cok kotu o yuzden yazilimsal bi mudahaleyle cozulecegini dusunmustum ben de
  • KidLazer  (21.03.22 22:27:31)