[]

Yazılım dünyasında ingilizce cv’nin önemi

İngilizce cv hazırlamakta bir şey yok, yapılır. Ama türk firmalarında abartıldığı kadar etkili mi geri dönüşler için? İngilizceyi iyi biliyorsun demek ki gibi saçma bir ilişki kuruluyor gibi. Yabancı firma olsa normal de…
 
Savunma hariç Türkçe CV görmedim. Benim önüme Türkçe CV gelse garipserim herhalde. Yani İngilizce diye ekstra bir avantaj sağlayacağını sanmam, ama Türkçe olması iyi değil. En basitinden "İngilizce bilmiyor mu bu?" diye bi soru işareti oluşturuyorsun karşı tarafın kafasında.

Bi de İspanyol, Macar, Alman, Rus, Hintli vs. bir sürü developerla tanıştım, kendi lokal dilinde CV'si olanı da hatırlamıyorum. Bana sorarsan yazılım işinde lokallik yok, her şeyi İngilizce yapmak lazım o yüzden.
  • plutongezegendegilmi  (20.03.22 12:51:05) 
bu yazılım dünyasında lokal dil sadece konuşmak için olmalı. zaten teknik konuşmaların çoğu da jargondan dolayı ingilizce-türkçe karışımı bir şey oluyor.

o yüzden stick to english!
  • xiii  (20.03.22 13:20:07) 
Ben de hic ingilizce cv gormedim.
ik kariyernetten aliyor cv'leri bize gonderiyor dogal olarak hepsi turkce geliyor.

Hatta yabanci sirkette calisanlarin da oyle oluyor.
Ik uzmanlari zaten pek ingilizce bilmez ama havali mi olur onu bilmiyorum.

Ben cv okurken hangi dilde yazdigina pek bakmiyorum.
Yeterince proje yaptiysa isterse legolarla anlatsin ise aliriz.
  • divit  (20.03.22 13:23:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.