Milyoncu (tahtakaleci) dükkanlara ne deniyor

Eskiden "ne alırsan bir milyon" olduğu için bu tarz yerlere milyoncu deniyordu. sanırım yine o zamanlarda tahtakale diye isimlendiriliyordu.

şimdi bu dükkanlar kendilerine avm diyorlar, artık o paraya bir şey satmıyorlarsa da, benim gözümde hala milyoncu onlar. ancak genel bir isimleri var mı bu tarz yerlerin?

Japon pazarı diyenler var veya o isimde yerler de vardı bi ara. Aslında her şey Çin malı ama haha.

  • nhk ni youkosu  (18.03.22 13:19:04)
japon pazarı ya da sosyete pazarı deniyordu ama artık avm diyorlar

  • all girls dream  (18.03.22 13:22:30)
bu dukkanlar kendilerine tahtakelci avm falan gibi isimler taktilar ama benim icin hala bir milyoncu. cevremdekiler de bir milyoncu diyorlar genelde.

  • exlibris  (18.03.22 13:25:35)
Bir milyoncu dersem herkes anlar, ama diğer isimleri kullanırsam herkes anlamaz. Hakketen zor bir durum, adamların adı bir milyoncu kaldı.

  • John Bloor  (18.03.22 16:37:20)