işten çıkamıyorum - ihbar süresi hesaplama

selamlar,

3 yıl 10 aylık çalışanım.

ihbar sürem 8 hafta oluyor bu durumda.
iş arama izinlerini toplu düşünce 6 hafta yapıyor(bundan cok emin değilim sizce?)
20 gün de iznim var. izin paramı almayayım desem, ne zaman çıkabilirim işten?

benim hesabıma göre tam denk geliyor çat diye çıkabilirim.

doğru mu sizce hesap?

işveren 5 hafta diye diretiyor ihtiyacımız olan süre için. izinlerim duracak para olarak alacağım. ama 5 gün iznimi yakıp 4 haftada çıkmaya de okeyim böyle bir şey yapılabilir mi?

ihbar süresi ile senelik izinler iç içe geçemez. izinde olduğunu süre ihbar süresinden düşmez. ek olarak ihbar süresi bölünemez. yani 56 günün 30 günü çalışayım, 26 günü tazminat olarak ödeyim gibi seçenek yargıtay tarafından bu durumun önüne geçecek şekilde kararlarla netleştirilmiştir.

ek olarak işveren ile anlaşmanıza bağlı olarak ihbar süresi boyunca hiç çalışmadan işten ayrılabilirsiniz. artık bir şekilde orta yolu bulmanız gerekecek. oturur karşılıklı bir anlaşma imzalarsınız. karşılıklı açılacak davaların önüne geçmiş olursunuz.
  • draconas  (17.03.22 15:53:35 ~ 15:54:38)
İşveren ok derse, 3 haftada da çıkarsın. Ama 5 hafta diye diretiyorsa pek şansın yok malesef.

8 hafta ihbarda iş arama izni 10 iş günü. DEdiğin gibi 6 haftaya iner; 5 gün de izin yakıp 5. hafta çıkabilirsin.
  • lcha  (17.03.22 16:19:13)
vay anasını ya.

bi de İK ilk başta 7 hafta dedi ben pazarlıkla 5 haftaya düşürebildim. demek ki ok desem 7 hafta kitleyecekler.
  • floydian  (17.03.22 17:02:53)