Vucudun 85-88 e kitlenmesi

Bir ara ne bulursam yiyordum ama ne varsa max 88 oldum

2 aydir spordayim. Paket gida yok. Cikolata gunde sadece kare cikolatanin bir parcasi. Eskiden buyuk tobleronu veya nutellayi bitiriyordum bir haftada. Veya kiloluk dondurma sadece aperatif olarak.

Yemegi kistim spor programi ise gunde iki saat 1 bir saat agirlik 1 saat hard cardio. Yani tshirt sirilsiklam oluyor 6 kisi ile baslet oynuyoruz ama faul falan serbest. Normal mac 20 de falan biter bizde 5de bitiyor herkes telef oluyor cunku.

Buna ragmen kilo hala 87 omuz ve kollarda genisleme gobekte biraz duzelme oldu ama kilo nasil 87 aklim almiyor.

Nasil olabilir?

gunluk kac kalori aliyorsun? denklem basit, gunluk kalori alimin gunluk kalori harcamandan az ise kilo verirsin, fazlaysa alirsin. paket gidayi sekeri biraktin diye illa kilo vereceksin diye bir sey yok

hatta omuz ve kollarda genisleme olduguna gore gunluk kalori miktarinin ustune cikiyorsun ki genisleme gormussun. ayni anda hem kas kazanayim hem de yag yakayim diye bir durum maalesef yok(steroid almiyorsan). yani aslinda var da cok titizlikle kalori hesabi yapmaya giriyor altindan kalkmasi cok zor
  • diyarbakir karpuzu  (16.03.22 17:55:27)
Ayni hacimdeki kas yağa göre daha ağır. Bu nedenle zayıflarken kaslarını da geliştirenler kilolarının düşmemesi yanılgısına sık düşüyorlar. Bakılması gereken şey yağ oranı. Ki zaten sende demişsin toparlandım diye. Demekki yağların azalırken kasların artıyor.

Kendini her gün bu kadar yormanı önermem, her gün 2 saat biraz fazla gibi. Bi kaç gün ara ver bence. Kilona da takılma.
  • zimbirik  (16.03.22 18:31:18)
aynı şey bende de oldu ama söylenmiş zaten. yağlar kasa dönüştükçe zayıfladığınız halde kilo bile alabilirsiniz.

  • bohr atom modeli  (16.03.22 22:53:57)